środa, 26 listopada 2014

Dobra energia

Czy zdarzyło się Wam jechać zatłoczonym autobusem i dosłownie czuć wszelkimi zmysłami gęstą atmosferę? Rano każdy niedospany, sfrustrowany, zły, że musiał wstać do pracy, za którą, być może, nie przepada...
Po południu każdy zmęczony, znudzony pracą, za którą, być może, nie przepada... Zły... Smutny... Wkurzony... Warczący na innych. zazdroszczący tym, którzy siedzą. Jak sam musi stać... Niechcący się przesunąć, aby inni weszli... Znacie ten obrazek na pewno - przy drzwiach tłoczno w środku dziury, puste miejsca. I ta dziwaczna niechęć do przesunięcia się, której osobiście nie rozumiem i pewnie nie rozumie wielu. A, jeśli czyta mnie ktoś, kto należy do tych nielubiących się przesuwać, to bardzo proszę o wyjaśnienie, może nareszcie zrozumiem i będę wiedzieć :-)

Ale ja nie o tym... Wręcz przeciwnie. Dziś chciałabym o tej dobrej energii... Bo nie wiem czy wiecie, ale taką złą energię w autobusie można łatwo zmienić. Jak? Samemu promieniując dobrą. Ale tak, naprawdę, naprawdę, naprawdę, z samego środka siebie. Dobra energia ma tę przewagę nad złą, że czasem wystarczy jedna osoba nią emanująca, by zmienić cały autobus... Naprawdę. Miłość, radość i śmiech są o wiele silniejsze od lęku i frustracji. Wzrost poziomu świadomości następuje logarytmicznie.

Miłość wykalibrowana jest na 500, zaś radość, zachwyt na 540. Jedna osoba na poziomie 500 równoważy 750,000 osób poniżej poziomu 200, czyli wszystkich dumnych, gniewnych, pożądliwych, zalęknionych, cierpiących, znajdujących się w stanie apatii, bądź odczuwających winę czy wstyd - mapa poziomów świadomości.

Wsiadam więc ja sobie w taki autobus i promiennie się uśmiecham. Warunek - trzeba naprawdę być w dobrym nastroju, a nie chodzić sobie po świcie ze sztucznym przyklejonym uśmieszkiem. Pcham na ten tłum przy drzwiach, ale tak leciutko, z miłością, jednocześnie przy tym mówiąc:
- Proszę Państwa, jeszcze troszkę, jeszcze odrobinkę. Wszyscy się zmieścimy.
I to jest naprawdę niesamowite uczucie, jak wszyscy zaczynają się uśmiechać i przesuwać. Słowo daję!
Miłego dnia :-)

Roger_Greenhalgh / Foter / CC BY-NC-SA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz